Video Poker

Video Poker to wyjątkowa kombinacja klasycznego pięciokartowego pokera i automatu typu one-armed bandit, która pojawiła się już w 1970 roku. Obecnie istnieje kilkadziesiąt interesujących rodzajów video pokera, z których możemy wymienić między innymi Draw Poker, Triple Deuces i Deuces Wild. Największą popularnością wśród doświadczonych graczy cieszy się jednak Jacks or Better.

Reguły gry w pokera wideo są zbliżone do tradycyjnego pokera, chociaż trochę mniej skomplikowane. Krótko mówiąc: Na początku dostajemy 5 kart i możliwość wymiany którejkolwiek z nich, a nawet wszystkich na nowy komplet. Zadaniem gracza jest dobranie takich kart, które zagwarantują zwycięski układ, np. pięć kart tego samego koloru. Wysokość wypłaty zależy tabeli wypłat (paytable) – każde kasyno ma inną tabelę, mogą się one różnić także w różnych wersjach video pokera.

Oczywiście Jacks or Better posiada opcję gamble charakterystyczną dla automatów jednorękiego bandyty. Daje ona graczom możliwość pomnożenia swojej wygranej i w skrócie polega na odgadnięciu koloru zasłoniętej karty. Opcja bonusowej rozgrywki pojawia się po każdej zwycięskiej rundzie, jednak nie jest obowiązkowa.

Leave your comment